لوله کاروگیت دوجداره UPVC جدیدترین محصول در دنیا می باشد که برای حداکثر بازدهی شبکه های آب و فاضلاب طراحی گردیده است . لوله کاروگیت دوجداره یو پی وی سی UPVC در حال حاضر بهترین گزینه به عنوان استفاده در سیستم های فضلاب شهری ، کلکتورهای بارانی و زهکشی و انتقال کلیه مایعات به صورت ثقلی و کم فشار ( تا ۳ اتمسفر) می باشد .

 

لوله UPVC دوجداره برای انتقال آبهای ثقلی و کم فشار به منظور جلوگیری از دوپهن شدن لوله مورد استفاده در انتقال آبهای ثقلی عمدتا از لوله پلی اتیلن ۶ بار و یا لوله یو پی وی سی ۶ بار استفاده می شود.

 

تکنولوژی جدید و مواد مهندسی شده با هدف افزایش کیفیت و در طول بهره برداری و کاهش هزینه خرید لوله به علاوه نصب و اجرا و هزینه های نگهداری ، محصول جدیدی را به مهندسین دست اندرکار پروژه های انتقال سیال کم فشار تحت عنوان لوله High Stiffness (مقاومت بار خارجی بالا) معرفی نمود که در دهه اخیر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. هدف از تولید لوله UPVC دوجداره در جهت جایگزین کردن با لوله های ۶ بار که برای انتقال آبهای ثقلی استفاده میگردید بود و این لوله توانسته جایگزین لوله های ۶ بار گردد که در پروژه های انجام شده تا ۴۰% هزینه های پروژه ها را کاهش داده است

 

به لحاظ خواص برتر مکانیکی و شیمیایی PVC بسیار قابل اطمینان بوده و می توان با استفاده از آن لوله هایی با مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل محیطی و … تولید نمود. اتصالات بخش بسیار مهمی در شبکه های آب و فاضلاب می باشد و از این رو داشتن اتصالاتی که بتوان سالیان متمادی به آن اطمینان نمود بسیار مهم بوده و در عین حال هزینه های تعمیر و نگهداری شبکه را پایین می آورد.

لوله کاروگیت دوجداره UPVC به دلیل مدول الاستیسیته بسیار بالا تا حتی بعد از ۳۰ سال کاملا مقاوم بوده و در برابر دوپهن شدگی مقاومت بسیار خوبی را دارا می باشد.

 

اطلاعات لوله کاروگیت دوجداره

لوله کاروگیت دوجداره UPVC آب و خاک شهراب گستر بر پایه آخرین تکنولوژی روز دنیا و توسط ماشین آلات اروپایی تولید می گردد که طی فرآیند تولید لایه بیرونی موجدار (کاروگیت) و لایه داخلی (مسطح) برخلاف سایر لوله های پلیمری دوجداره ، هنگام عملیات اکستروژن کاملا به صورت یک تکه جوش خورده و تولید می گردد .

به دلیل ماهیت مواد اولیه و همچنین اضافه کردن افزودنی های مخصوص این لوله و با کیفیت فوق العاده بالا که عمدتا از مواد تولید داخلی می باشند ، لوله کاروگیت دوجداره UPVC  دارای مقاومت بسیار بالا در برابر بار خارجی (به دلیل مدول الاستیسیته بسیار بالا) ، اصطکاک داخلی بسیار کم ، ضربه پذیری فوق العاده بالا بوده و همچنین تحمل شرایط بسیار سخت آب و هوایی را دارا می باشد که آن را به بهترین گزینه برای صنعت آب و فضلاب و همچنین زهکشی تبدیل نموده است.

لوله کاروگیت دوجداره UPVC

لوله کاروگیت دوجداره UPVC مخصوص انتقال آب ثقلی ، فاضلابی و کم فشار

لوله کاروگیت دوجداره UPVC آب و خاک شهراب گستر مخصوص انتقال آبهای ثقلی ، فاضلابی و کم فشار بوده که به لحاظ طراحی خاص خود و مدول الاستیسیته بسیار بالا دارای سفتی حلقوی و همچنین بازدهی بسیار بالایی در مقایسه با سایر لوله های پلیمری می باشد. این نوع از لوله براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا در زمینه انتقال آب ثقلی و کم فشار (تا ۳ اتمسفر) تولید گردیده است و دارای سختی بسیار بالا و از نوع Rigid می باشد.

 

سایزهای تولیدی

لوله کاروگیت دوجداره UPVC آب و خاک شهراب گستر بر اساس استاندارد ۹۱۱۶ ( لوله های فاضلابی ، کم فشار و ثقلی) در سایزهای ۴۰۰،۳۱۵،۲۵۰،۲۰۰،۱۶۰ و ۵۰۰ میلیمتر تولید می شود. این نوع از لوله به دلیل طراحی نوین و خاص خود در جداره خارجی و داخلی دارای مقاومت بسیار بالا در برابر بار خارجی و همچنین خواص هیدرولیکی با بازدهی بسیار مناسب و در عین حال اقتصادی می باشد.

طراحی لوله های دوجداره کاروگیت PVCU

هدف از طراحی لوله های دوجداره موجدار UPVC عرضه محصولی با ویژگیهای مناسب، دارای بازدهی بالا پس از یک دوره طولانی مصرف (بیش از ۵۰ سال) تحت شرایط مختلف دمایی و نیرو های مختلف وارده می باشد. لوله دوجداره کاروگیت موجدار از یک سطح داخلی و خارجی دارای رنگ روشن و معمولا زرد برخوردار می باشد. دیواره خارجی لوله مقاومت بهینه ای را در برابر بار فشرده به واسطه لایه های پوششی و مقاومت حلقوی بالا اعمال می کند. رنگ روشن داخلی لوله قابلیت دیدن را در بازرسی های تصویری افزایش داده و شرایط مطلوبی را برای پذیرش آزمون های بصری بوجود می آورد.
لوله کاروگیت دوجداره UPVC دارای لایه داخلی و خارجی می باشد که اصطلاحا به لایه خارجی پروفیل لوله گفته می شود. در مقابل لایه داخلی کاملا صاف بوده تا سیال بتواند با سرعت بیشتری درون لوله حرکت نماید. با تغییر ارتفاع شکل و ضخامت و یا فواصل پروفیل امکان تغییر در مقاومت این لوله ها در برابر فشار خارجی وجود دارد. قابل ذکر است که لوله های تولیدی آب و خاک شهراب گستر توسط ماشین آلات اروپایی و آخرین طراحی روز دنیا بوده و بالاترین بازدهی را در میان طراحی های موجود دارا می باشد.
لایه داخلی نقش زیادی در افزایش یا کاهش مقاومت لوله نداشته و صرفا باعث می شود مایع درون با دبی و سرعت بالاتری در جریان باشد. این لوله ها به طور مهندسی تولید شده از رزین پی وی سی به عنوان ماده اولیه و همچنین سایر افزودنی های خاص به منظور پایداری بیشتر لوله می باشد

مزایا و قابلیت های لوله کاروگیت دوجداره PVC-U

خواص برتر هیدرولیکی

با دارا بودن خاصیت هیدرولیک پلاستیک و ضریب زبری بسیار مناسب UPVC ،این لوله ها مقاومت اصطکاکی کمتری نسبت به مایعات دارند و در واقع مایع با ضریب پرشدن (متراکم و انباشته شدن) بالاتری جریان پیدا کرده که این امر انتخاب گروه قطری کوچکتر و در نتیجه هزینه پروژه کمتر را در بردارد و تلفات در طول عملیات بسیار نامحتمل است.

آببندی مطلوب و زاویه پذیری از نقاط اتصال

آببندی نقاط اتصال لوله های دوجداره کاروگیت U-PVC آب و خاک شهراب گستر به لحاظ طراحی جدید بسیار مناسب بوده و بالاتر از استانداردهای موجود می باشد. لوله دوجداره کاروگیت UPVC به صورت یک پارچه کوپله شده و به لحاظ طراحی خاص واشر الستیکی (دولبه) از جا به جایی نقاط اتصال هنگام کارگذاری جلوگیری نموده و همچنین دارای زاویه پذیری تا ۹ درجه می باشد.

مدول الاستیسیته (خزشی) و مقاومت حلقوی بالا لوله کاروگیت در طول زمان

برای لوله های دارای پروفیل با هندسه یکسان ، اثر نوع مواد و شرایط فرآیند بر سفتی حلقوی می تواند با استفاده از مدول خزشی تعیین شود.

لوله دوجداره کاروگیت آب و خاک شهراب گستر از مواد اولیه پی وی سی که در میان سایر مواد پلیمری بالاترین مدول الاستیسیته را دارد ساخته شده است و همچنین طراحی نوین لایه خارجی لوله، مقاومت حلقوی بسیار بالایی را بوجود آورده است.
لوله فاضلاب UPVC کمترین افت و تغییر قطر را برا اثر تنش و نیروهای وارده داشته و در طول حتی ۵۰ سال همچنان ساختار خود را حفظ نموده و مقامت حلقوی بسیارمناسبی را بعد از طی زمان بسیار طولانی دارا می باشد.

این در حالیست که مدول خزشی سایر لوله های پلیمری فاضلاب تا ۲ سال پس از قرار گرفتن تحت نیروی بار خارجی دارای افت بسیار زیادی شده و به تبعیت از این امر تا بیش از ۷۰ درصد مقاومت حلقوی اولیه خود را از دست می دهند.
لوله کاروگیت دوجداره ساخته شده از UPVC پس از گذشت حتی ۵۰ سال تنها نیمی از مقاومت حلقوی خود را از دست میدهد که همچنان از حداقل مقاومت حلقوی مورد نیاز استانداردهای موجود بسیار بالاتر می باشد.