شرکت آب و خاک شهراب گستر در تیر ماه سال ۱۳۸۵ بمنظور تهیه و تولید لوله ­های مخصوص زهکشی و اتصالات مربوطه توسط افرادی با تجربه که سال­ها در کارخانجات تولیدی لوله و اتصالات و محصولات مرتبط با شبکه ­های آب و آبرسانی و کشاورزی و اجرای پروژه­ های مربوطه فعالیت داشته تاسیس گردیده ­است.

موقعیت مکانی شرکت

کارخانه در شهرک صنعتی صفا دشت کرج و در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع و ۵۴۰۰ متر مربع ساختمان و دفتر مرکزی در تهران می باشد . ظرفیت تولید :‌ ۱- ظرفیت تولید سالانه حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر لوله زهکشی در اقطار مختلف بوده و تاسیسات زیربنایی موجود امکان افزایش این ظرفیت تا بیست هزار کیلومتر را دارد. ۲- ظرفیت تولید لوله زهکش با پوشش الیاف مصنوعی حدود ۸۰۰۰ کیلومتر در اقطار مختلف مطابق با استاندارد KOMO می باشد. ماشین آلات : ماشین آلات این واحد تولیدی از شرکت های بنام و معروف اروپا که سابقه طولانی در تولید دستگاه های مجهز و پیشرفته تولید لوله های پلیمری دارند بوده و دارای آزمایشگاه مجهز و پیشرفته مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره ۷۶۶۹ و DIN1187 می باشد. شرکت آب و خاک شهراب گستر مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای الیاف پیچ دور لوله و تجهیزات آزمایشگاهی مربوطه می باشد.

نیروی انسانی کارخانه

کارخانه دارای تیم متخصص در تولید ،‌ برق و مکانیک با تجربه چندین ساله در تولید لوله های پلیمری و زهکش بوده و توسط متخصص دارای دکترا در رشته پلیمر پشیبانی می شود . شرکت آب و خاک شهراب گستر با همکاری شرکتهای باسابقه در این زمینه، آموزشهای پروسه تولید، کنترل الیاف، ضخامت گیری و آمیزه یکنواخت الیاف ها و کنترل کیفی و آزمایشگاهی تولید لوله زهکش با پوشش الیاف مصنوعی را در کارخانه آب و خاک شهراب گستر به صورت علمی و کاربردی اجرا نموده و تکنسین های واحد تولید و کنترل کیفی و مسئول آزمایشگاه دوره های مربوطه را در آلمان و ایران گذرانده و در واحد تولیدی این شرکت به کار گرفته شده اند.